Postet nga: Kupa e Italise

Zyrtare: Shtyhet ndeshja Juventus – Milan, shkaku i Coronavirusit

Edhe zyrtarisht, ndeshje kthyese e gjysmëfinales në Kupën e Italisë, ndërmjet Juventusit dhe Milanit është shtyer, për shkak të Coronavirusit.

Ronaldo udhëton drejt Portugalisë për t’i qëndruar pranë nënës së tij

Dolores Aveiro ( nëna e Cristiano Ronaldos), është dërguar në spitalin “Dr Nelio Mendonca” në Madeira të Portugalisë, në orën 05:00, të mengjësit të të martës, pas ...

Napoli e mposht Interin në ‘Giuseppe Meazza’ (VIDEO)

Napoli e ka mposhtur Interin në shtëpi të vet me rezultat 1-0, në kuadër të ndeshjes së parë të gjysmëfinales për Kupën e Italisë.

Napoli në gjysmëfinale të Kupës së Italisë  (VIDEO)

Napoli e ka mposhtur Lazion, me rezultat 1-0, fitore e cila ia ka siguruar kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Roma në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Roma ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Parmas, me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për 1/8, e finales në Kupën e Italisë.

Fiorentina kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë  (VIDEO)

Fiorentina ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Atalantas, me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për 1/8 e finales në Kupën e Italisë.

Formacionet zyrtare: Atalanta – Lazio (FOTO)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantës dhe Lazios.

Fiorentina në gjysmëfinale, e shkatërron Romën (Foto)

Fiorentina ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, pas fitores së thellë ndaj Romës me rezultat 7-1.