Postet nga: kafshët

Studimet e fundit: Përkëdhelja e një qeni përmirëson aftësitë e të menduarit

Hulumtimet e fundit kanë dhënë përgjigje befasuese.

Viti, kafshët kontrabandohen me furgon nga Maqedonia e Veriut

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollimeve në një fshat të Vitisë është zbuluar se disa kafshë janë kontrabanduar nga Maqedonia e Veriut.

Rreth tre miliardë kafshë të vrara dhe të shpërngulura nga zjarret e Australisë

 

Agjencia e Ushqimit tregon rregullat për blerjen dhe therjen e kurbanëve për festën e Bajramit

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë thirrje qytetarëve  që  shitblerjen e kafshëve për kurban ta bëjnë ...

Media britanike: Restoranti shqiptar shërben mish ariu nga tregtia e paligjshme e kafshëve të egra

Një restorant në Shqipëri po ofron darka me mish nga arinjtë e gjuajtur në mënyrë të paligjshme dhe nga tregtia e paligjshme e kafshëve të egra që ë...

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve: Ndihmojuni kafshëve endacake në këtë kohë pandemie

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve përmes një komunikate për media ka bërë thirrje tek qytetarët që t’i ndihmojnë kafshët endacake gjatë ...

Pogradec - Njerëzit në karantinë, arinjtë ‘gjigantë’ dalin shëtitje (Video)

Në kohën kur të gjithë janë në shtëpi dhe lëvizja është kufizuar për shkak të situatës pandemike, kafshët kanë fituar një liri shumë të ...

Jeni alergjik nga qentë? Mund të jetë vetëm nga qentë meshkuj

I doni qentë por keni teshtima të pakontrolluara kur jeni në prani të disa prej tyre?