Protesta para selisë së PD-së

Kryesia e PD përjashton përgjithmonë nga partia Sali Berishën dhe anëtarë të tjerë të Komisionit të Rithemelimit

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtim përgjithmonë të ish-kryeministrit Sali Berisha nga PD.

Në mbledhjen e cila ka përfunduar në orën 03:30 të mëngjesit Kryesia ka vendosur gjithashtu përjashtimin edhe të 7 anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit.

-Bujar Nishani

-Flamur Noka

-Albana Vokshi

-Edmond Spaho

-Arben Ristani

-Klevis Balliu

– Keltis Kruja

Ndërkohë është vendosur pezullim nga PD për 20 të tjerë

-Agron Shehaj

-Aldo Bumçi

-Belind Kelliçi

-Blendi Himci

-Çlirim Gjata

-Edit Harxhi

-Edi Paloka

-Eno Bozdo

-Ervin Minarolli

-Gent Deromemaj

-Genc Pollo

-Gent Strazimiri

-Rigels Muçollari

-Ivi Kaso

-Ledina Mandia

-Luan Baçi

-Lorenc Luka

-Mimoza Hajdarmataj

-Oerd Bylykbashi

-Tritan Shehu

Vendimi erdhi pas 8 orë diskutimesh. Në mbledhjen që nisi rreth orës 19:00 u analizua protesta e organizuar nga ish-kryeministri Sali Berisha në ambientet e selisë blu./oranews