Postet nga: Sali Berisha

Sali Berisha pas nëntë vitesh sërish në krye të Partisë Demokratike

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha është rizgjedhur pas nëntë vitesh kryetar i Partisë Demokratike, në zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme nga Komisioni i Rithemelimit. Në garë ...

Kuvendi rrëzon rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë, Berisha filmon deputetët

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Serbrenicë në Bosnjë-Hercegovinë.

Sali Berisha sfidohet nga Ibsen Elezi për të parin e PD-së

Ibsen Elezi është emri surprizë që do të sfidojë Sali Berishën në garën për kryetar të Partisë Demokratike, më 22 maj. Pavarësisht vlerësimeve se ai nuk ...

Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Ka marrë fund koha e shpikjes së rivalëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar edhe njëherë kandidaturën e tij për kreun e Partisë Demokratike.

PD mbledh Kuvendin, nuk shkojnë shumica e deputetëve

Në Shqipëri, Partia Demokratike, e kontrolluar tanimë nga ish kryeministri Sali Berisha dhe mbështetësit e tij, mblodhi sot Kuvendin e saj duke i hapur rrugë ngritjes së ...

Berisha ngatërrohet tek shkallët, rrëzohet në mes të Kuvendit (FOTO)

Sali Berisha ka pësuar një incident teksa po i drejtohej foltores para Kuvendit Kombëtar të “Rithemelimit”.

Sali Berisha takohet me Fatmir Sejdiun dhe ish-presidentin kroat

Ish-kryeministri i Shqipërisë, njëherësh edhe ish-president i shtetit shqiptar, Sali Berisha ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Kroacisë, Shtipe Mesiç dhe me ish-presidentin e Kosovës, ...

Çështja e presidentit të ri, Berisha: Asnjë votë për emrat e PS

Nga Shkodra ku zhvilloi homazhe në memorialin e “2 Prillit 1991”, ish kryeministri Sali Berisha iu përgjigj interesit të medias, edhe mbi emrin që do të mbajë kreu i ri i ...