Postet nga: PD

‘Ngërç ligjor’: Votimi i Presidentit të ri në pritje të dekretit të Metës

Partia Socialiste zgjodhi shefin e Shtabit të Forcave të Armatosura, Bajram Begaj si kandidatin zyrtar për Presidentin e Republikës, por votimi i tij në Parlament kërkon më ...

Berisha: Sot mbyllet një proces i gjatë, u kthyem në opozitë të vërtetë

Në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, i cili është duke u mbajtur këtë të shtunë ku do të zgjidhet kryesia e re e partisë, Sali Berisha u ...

Debat i ashpër mes deputetëve demokratë në Kuvendin e Shqipërisë

Një debat i ashpër mes deputetëve të Partisë Demokratike Gazment Bardhi dhe Edmond Spaho është zhvilluar sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqiperisë.

Sali Berisha sfidohet nga Ibsen Elezi për të parin e PD-së

Ibsen Elezi është emri surprizë që do të sfidojë Sali Berishën në garën për kryetar të Partisë Demokratike, më 22 maj. Pavarësisht vlerësimeve se ai nuk ...

Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Ka marrë fund koha e shpikjes së rivalëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar edhe njëherë kandidaturën e tij për kreun e Partisë Demokratike.

PD mbledh Kuvendin, nuk shkojnë shumica e deputetëve

Në Shqipëri, Partia Demokratike, e kontrolluar tanimë nga ish kryeministri Sali Berisha dhe mbështetësit e tij, mblodhi sot Kuvendin e saj duke i hapur rrugë ngritjes së ...

Jozefina Topalli e përlotur flet para demokratëve: Jam këtu se nuk kam ndërmend të qëndroj anash

Ish-kryetparlamentarja, Jozefina Topalli e rikthyer në Partinë Demokratike (PD), e përlotur e filloi fjalimin e saj në foltoren e Kuvendit Kombëtar të PD-së.

Ambasada amerikane: Vendimi i Lulzim Bashës meriton respekt

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të dhënë dorëheqjen nga posti i kreut të PD-së.