Postet nga: PD

Pas humbjes në zgjedhje, Alibeaj jep dorëheqje nga drejtimi i PD-së

Pas humbjes së thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet vendore të 14 majit, ushtruesi i detyrës së kryetarit, Enkelejd Alibeaj, ka dhënë dorëheqje.

Presidenti i Shqipërisë apelon për zgjedhje të lira dhe pa keqpërdorime

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, bëri thirrje për një fushatë zgjedhore të qetë dhe larg fenomeneve negative që u vërejtën në zgjedhjet e kaluara, pas ...

Zgjedhjet lokale në Shqipëri: Partitë dorëzojnë listat e kandidatëve në KQZ

Partitë politike në Shqipëri kanë dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listat me emrat e kandidatëve për kryetar të bashkive dhe anëtarë të këshillave ...

Koalicioni “Bashkë fitojmë”, Ilir Meta e Sali Berisha dërgojnë kërkesën për regjistrim në KQZ

Partia e Lirisë me në krye Ilir Metën dhe Partia Demokratike e Shqipërisë me në krye Sali Berishën kanë krijuar koalicionin e quajtur “Bashkë fitojmë” dhe kanë ...

PD nuk regjistrohet për zgjedhjet e 14 majit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri vendosi të mos e regjistrojë Partinë Demokratike për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Protestë para Kryeministrisë derisa gjykata vendos për kryetarin e PD-së

Opozita në Shqipëri protestoi para ndërtesës së kryeministrisë duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, me arsyen se ai ka korruptuar ish-zyrtarin e lartë të ...

Protestë para Kryeministrisë derisa gjykata vendos për kryetarin e PD-së

Opozita në Shqipëri protestoi para ndërtesës së kryeministrisë duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, me arsyen se ai ka korruptuar ish-zyrtarin e lartë të ...

Berisha: Planet për protestën më 6 dhjetor nuk kanë ndryshuar

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar një tubim proteste pranë ...