Postet nga: Lulzim Basha

Lulzim Basha uron Kosovën për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ka uruar Kosovën, për 12 vjetorin e Pavarësisë, përmes një shkrimi në ‘Facebook’.

Kurti takon Bashën: Do punojmë pa dallime, pozitë e opozitë për shqiptarët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës së parë zyrtare në Tiranë ka takuar edhe liderin e opozitës, njëherit kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Albin Kurti

Vizita e parë zyrtare, Kurti sot pranon 'Çelësin e Tiranës' nga Veliaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vendosi që vizitën e parë zyrtare jashtë vendit ta zhvillojë në Shqipëri.

Lobimi në ShBA, gjykata pushon çështjen ndaj Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së

Gjykata e Tiranës vendosi në një seancë paraprake të pushonte hetimet mbi çështjen e parave të shpenzuara nga Partia Demokratike për lobim në ShBA.

Dosja e Lulzim Bashës bllokohet në Prokurorinë e Tiranës

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj thotë se grupi hetimor për kontratat e lobimit në SHBA është përçarë dhe se dosja gjendet në tryezën ...

Basha: Asnjë investim i huaj për 6 vite në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë se në Shqipëri në gjashtë vitet e fundit nuk ka pasur asnjë investim të huaj.

Basha uron Mustafën për rizgjedhjen në krye të LDK-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot Isa Mustafën për zgjedhjen e tij në krye të LDK-së së Kosovës.

​Përfundon protesta e opozitës

Ka përfunduar në mënyrë paqësore protesta e opozitës e mbajtur sonte në Tiranë.