(Ilustrim)

Kosova kalon në epërsi ndaj Izraelit

Milot Rashica ka shënuar gol në ndeshjen mes Kosovës dhe Izraelit.

Rashica shënoi në minutën ’41 pas një gabimi të mbrojtjes izraelite.

Ndeshja Kosova-Izraeli po zhvillohet në stadiumin « Fadil Vokrri » dhe është e vlefshme për kualifikimet për kampionatin EURO 2024.