Postet nga: kosova- izraeli

FFK reagon pas kritikave për gjendjen e fushës në ‘Fadil Vokrri’

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka reaguar pas kritikave që i ka marrë për gjendjen e fushës të stadiumit "Fadil Vokrri" gjatë ndeshjes së mbrëmshme ...

Kosova mposht Izraelin

Në një fushë krejt baltë, kombëtarja e Kosovës e ka mposhtur kombëtaren izraelite me rezultat 1-0.

Kosova kalon në epërsi ndaj Izraelit

Milot Rashica ka shënuar gol në ndeshjen mes Kosovës dhe Izraelit.

Policia jep detaje për arrestimin e dy personave para se të niste ndeshja Kosova-Izraeli

KALLXO.com raportoi se dy persona janë arrestuar pak para se të niste ndeshja e futbollit mes Kosovës dhe Izraelit, e vlefshme për kualifikimet për kampionatin EURO 2024.

Dy të arrestuar para ndeshjes Kosovë-Izrael

Dy persona janë arrestuar afër stadiumit "Fadil Vokrri" në Prishtinë, ku pas rreth një ore do të nisë ndeshja mes Kosovës dhe Izraelit.

E veshur me fanellën e kombëtares së Kosovës, ambasadorja izraelite uron që ekipi më i mirë të fitojë

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tammy Ziv, u ka uruar sukses kombëtareve të Kosovës dhe Izraelit, të cilat sonte do të përballen në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...

Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë tre memorandume mirëkuptimi për bashkëpunim në shumë fusha

Kosova dhe Izraeli kanë nënshkruar sot tre memorandume mirëkuptimi në mes të dy vendeve.

Konjufca takon ambasadoren Tamar Ziv, diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Izrael

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv me të cilën ka diskutuar për thellimin e ...