Postet nga: Arrestimi

Gjakovë, arrestohet i dyshuari për grabitjen e 2,000 eurove nën kërcënimin e sëpatës

Policia e Kosovë ka bërë të ditur se ka arrestuar një person me inicialet F. H. (1995), i dyshuar për grabitjen e 2,000 eurove në  filialin e institucionit mikrofinanciar “RIA” ...

Lirohet aktivisti i PDK-së që u arrestua pasi hodhi dinarë të Serbisë në drejtim të ambasadorit Martin Berishaj

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, njoftoi se është liruar aktivisti i partisë së tij, Milot Krasniqi, i cili sot zhvilloi një aksion gjatë kohës kur po mbahej Forumi Ekonomik ...

Arrestohet nga policia i kërkuari për dhunim, u has në një pikë kufitare

Një 19 vjeçar me inicialet A.V., i cili po kërkohej tash e një kohë nga policia për veprën penale të dhunimit e që për të ...

Arrestohet dhe dërgohet në paraburgim i dyshuari që shkeli masën e arrestit shtëpiak

Një person është arrestuar dy ditë më parë në rrugën “Shefki Kuleta” në Fushë Kosovë.

Detaje nga rrahja e të miturës në Vushtrri, babai e vëllai arrestohen

KALLXO.com raportoi për një rast të lëndimit të lehtë trupor në Vushtrri i cili është shënuar dy natë më parë në dosjet policore.

Dyshimet për vjedhjen e rreth 3 mijë eurove në Prishtinë, arrestohet 21-vjeçari

Policia e Kosovës ka arrestuar një 21-vjeçar të dyshuar për vjedhjen e rreth 3 mijë eurove në një lokal në Prishtinë.

Arrestohen dy të dyshuarit që po kërkoheshin nga policia për tentim vjedhje në një market në Prishtinë

Dy 23-vjeçarë, me inicialet R.J., dhe L.S., të cilët ishin në kërkim të policisë nën dyshimin për kryerje të veprës penale tentim ...

Arrestohet i dyshuari pasi gjuajti me armë në ajër dhe kanosi një person që kishte parkuar veturën para një lokali

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka kërcënuar dhe ka gjuajtur me armë në ajër një person tjetër në Gjilan.