Postet nga: Arrestimi

Policit Haris Kelmendi i ngritet aktakuzë për keqtrajtimin e të riut brenda stacionit policor

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj zyrtarit policor Haris Kelmendi nën dyshimet se i njëjti ka kryer veprën penale të keqtrajtimit gjatë ushtrimit të detyrë...

Operacion ndërkombëtar në Shqipëri, vlonjati kapet me 400 kilogramë drogë

Policia e Shtetit ka njoftuar se në kuadër të marrëveshjes ndërmjet Ministrisë së Brendshme dhe Frontex, për kontrollin e kufijve detarë, gjatë një operacioni antidrogë të ...

Arrestohet një person, dyshohet se organizoi bixhoz në lokalin e tij

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në rrugën “Fan Noli” në Komunën e Ferizajt.

6 policë të Serbisë arrestohen nën dyshimin për marrje ryshfeti në Merdare

Zyrtarë të Policisë së Serbisë dyshohet se gjatë periudhës shtator 2019- tetor 2020 gjatë kontrollit të personave në pikën kufitare Merdare u kanë kërkuar para qytetarëve në ...

Shtetasi serb i arrestuar në Kosovë dyshohet se i veshur si polic kishte grabitur një banke në Zvicër

Një person, shtetas i Serbisë i cili konsiderohej me rrezikshmëri të lartë dhe dyshohej për një grabitje të armatosur në Zvicër, është arrestuar dy ditë më parë ...

Arrestohet edhe një ish-pronar i një kazinoje në Karaçevë

Ish-pronari i kazinos “Admiral” në fshatin Karaçevë është arrestuar nën dyshimin për organizim të skemave piramidale.

Arrestohet djali i pronarit të një prej kazinove në Karaçevë

Djali i njërit nga të kërkuarit në rastin e Karaçevës është arrestuar gjatë ditës se sotme nën dyshimin për organizim të lojërave ...

Arrestohet në Shqipëri me qëllim ekstradimi në Itali i kërkuari për vrasje me dashje

Një 45-vjeçar, Edmond Braka, është arrestuar gjatë ditës së sotme pas një operacioni policor të Policisë së Shtetit.