Postet nga: albkings

I vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj të dyshuarit si një nga administratorët e grupit 'AlbKings'

Gjykata e Prishtinës e ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për t'ia vazhduar masën e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë Edin Nevzadit, i ...

AGK reagon ndaj shpërndarjes së numrit të gazetares nga grupi “Albkings”

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka dënuar sulmin e grupit në rrjetin social "Telegram" “Albkings” ndaj gazetares Ardiana Thaçi – Mehmeti.

Publikimet ndaj studentes së mjekësisë që raportoi ngacmimin seksual në UP, Gashi: Këtyre njerëzve ka me iu shku Policia në derë

27 studente të Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës që e raportuan profesorin e rregullt të UP-së, Xhevat Krasniqi për ngacmim seksual janë vendosur në “terror psikologjik”.

30 ditë paraburgim për të dyshuarin si administrator i grupit ‘Albking’, deklarohet avokati i tij

Gjykata e Prishtinës ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për të ia caktuar masën prej 30 ditë paraburgim Edin Nevzadit, i dyshuari si njëri nga adminë...

Prokuroria apelon që të dëmtuarat në rastin e 'Albkings' të paraqiten në polici për të bashkëpunuar

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka apeluar të gjitha vajzat dhe gratë që janë të dëmtuara në rastin e “Albkings”, përmes së cilit grup iu janë shpërndarë video ...

Gjykata vendos për adminin e grupit 'Albkings'

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka vendosur më 18.04.2024 për caktimin e masës së paraburgimit për një muaj ndaj E.N, njërit prej administratorëve të grupit "Albkings" ...

I dyshuari për shpërndarjen e pamjeve denigruese të vajzave/grave në 'Telegram' sillet para gjykatës

Gjykata e Prishtinës pritet të vendosë të enjten më 18.04.2024 për caktimin e masës së sigurisë ndaj njërit prej të arrestuarve të grupit ‘AlbKings’.