Postet nga: Euro 2024

FFK: Gliha nuk do të jetë më trajner i Kombëtares së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se Primozh Gliha nuk do të jetë më trajner i Kombëtares së Kosovës në Futboll.

Bjellorusia shënon gol kundër Kosovës

Bjellorusia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës me një gol të shënuar në ndeshjen që po luhet në "Fadil Vokrri".

Shqipëria nuk arriti të mposhtë Ishujt Faroe

Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka arritur të mposhtë Ishujt Faroe në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për kampionatin EURO 2024.

Deklarohet Kurti pas barazimit të Kosovës me Zvicrën: Faleminderit djemëve tanë për emocionet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka falenderuar djemtë e Kombëtares së Kosovës në futboll, për emocionet e dhëna gjatë kualifikimeve për Evropianin 2024.

Kurti i gëzohet kualifikimit të kombëtares së Shqipërisë në EURO 2024

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar kombëtaren e Shqipërisë për kualifikimin në kampionatin EURO 2024.

Shqipëria kualifikohet në kampionatin EURO 2024

20:00

Kosova mposht Izraelin

Në një fushë krejt baltë, kombëtarja e Kosovës e ka mposhtur kombëtaren izraelite me rezultat 1-0.

Policia jep detaje për arrestimin e dy personave para se të niste ndeshja Kosova-Izraeli

KALLXO.com raportoi se dy persona janë arrestuar pak para se të niste ndeshja e futbollit mes Kosovës dhe Izraelit, e vlefshme për kualifikimet për kampionatin EURO 2024.