CoVid-19 - Të shëruar

Dy të shëruar nga coronavirusi

Dy persona janë shëruar nga coronavirusi sot në Kosovë.

Sipas njoftimit të Institutit të Shëndetit Publik, 6 raste të reja me coronavirus janë identifikuar sot pas testimit të  243 mostrave të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 6 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Romajë).

Deri më tani në Kosovë janë identifikuar 1032 raste me coronavirus, 791 të shëruar dhe 30 të vdekur.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!