Dy burra tentojnë ta rrëmbejnë një të mitur derisa po dilte nga shkolla në Prishtinë

Dy burra të panjohur dyshohet se kanë kanosur dhe tentuar ta fusin me dhunë në veturë një të mitur në Prishtinë.

Sipas Policisë ngjarja ka ndodhur dje në ora 10:30 pasi i mituri kishte dalë nga shkolla.

“Viktima kishte arrit të largohet dhe në veturën e të dyshuarve kishte vërejtur se kishte qenë një armë e gjatë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Rasti vazhdon të hetohet.