Postet nga: arrest

Arrestohet kreu i Gjykatës Supreme ukrainase nën dyshime për korrupsion

Ukraina tha se ka arrestuar kreun e Gjykatës Supreme të shtetit, pasi dyshohet se është përfshirë në një rast të ryshfetit prej 2.7 milionë dollarësh.

Keqtrajtoi seksualisht një vajzë, Policia arreston pas tre ditësh të dyshuarin në Kamenicë

Policia e Kosovës dje ka identifikuar dhe arrestuar një person të dyshuar, për keqtrajtim seksual ndaj një vajze në Kamenicë.

Arrestohet drejtori i Urbanizmit në Komunën e Klinës Lorenc Marleku

Gjatë aksionit të sotëm është arrestuar Lorenc Marleku, drejtori i Urbanizmit në Komunën e Klinës, mëson KALLXO.com.

Arrestohen tre persona të shpallur në kërkim dhe të dënuar me vendim gjykate

Policia e Rajonit të Prishtinës ka kapur tre persona të cilët ishin në arrati. Të arrestuarit, sipas Policisë së Kosovës, janë A. G, mashkull, 26 vjeç, shtetas i ...

Prishtinë, arrrestohet pasi policia ia gjen armën gjatë kontrollit

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një person në rrugën "Luan Haradinaj" për armëmbajtje pa leje.

Mitrovicë, Policia arreston dy persona për vjedhje të një telefoni

Policia e Kosovës ka arrestuar të dielen dy persona të dyshuar për një rast të vjedhjes së një telefoni në Parkun e Qytetit në Mitrovicë.

Prishtinë, shantazhojnë gruan për mos publikim të fotove intime

Dy persona janë arrestuar dje në Prishtinë, pasi që kishin shantazhuar një grua për mos publikim të fotove dhe videove intime.

Ferizajasi dyshohet se e rrahu gruan dhe e frikësoi me pistoletë

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në Ferizaj, pasi që ai dyshohet se kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij të mërkurën.