FOTO: Digjet Shkolla në Mitrovicë

Shkolla fillore “Musa Hoti” në Mitrovicë është përfshirë nga flakët pasditen e së dielës.

Motivet e zjarrit ende nuk dihen por mësohet se kulmi i shkollës tashmë është i përfshirë nga tymi dhe flakët. KALLXO.com ju sjell fotografi të ndërhyrjes së zjarrfikësve dhe policisë.

17:20 Musa Dragaj drejtor i Emergjencave në Komunën e Mitrovicës ka thënë për KALLXO.com se zjarri është përhapur nga një shtëpi prapa shkollës ndërsa viktima ose të lënduar nuk ka. Zjarri ende po vazhdon dhe është i përmasave të mëdha” ka thënë Dragaj. Ai ka shtuar se zjarrfikës nga Skenderaj, Vushtrria dhe Mitrovica e Veriut kanë ardhë në ndihmë por zjarri është vështirë të lokalizohet.

 

 

 

 

13 Gusht 2017 - 17:09

Bahrie Sadiku 13/08/2017 - 17:09
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend