// E premte ORA 21:20

0

17 Dhjetor 2018

Skandali i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Drejtësia në Kosovë

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” të premten transmetoi ekskluzivisht hulumtimin për dyshimet për keqpërdorimet e fondeve në Këshillin Gjyqësor të Kosovës.

Në pjesën e dytë i njëjti emision transmetoi reportazhin e aksionit të Prokurorisë Themelore në Pejë, dhe bastisjen në disa lokale e shtëpi në të cilat po dyshoheshin se po bënin shitje ilegale të lëndëve narkotike ndaj nxënësve.

Pjesa e parë e emisionit zbardh skandalin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës të cilët gabimisht i transferuan një shumë të madhe parash një personi i cili ka qenë i paraburgosur gabimisht.

Cilat ishin veprimet e komisionit lidhur me kompensimin e dëmit të të dëmtuarit që ishte paraburgosur gabimisht?

Kur u kuptua ky gabim?

Cila ishin veprimet që kishte ndërmarrë KGJK pasi mësoi skandalin e bërë?

Në pjesën e dytë, mësoni se për çfarë plani, u bastisën dy shtëpi dhe lokale në Istog?

Çka u gjet dhe çka u konfiskua gjatë bastisjes?

NDËRLIDHUR

universiteti i prishinës
 

UP ofron punë praktike me pagesë për studentë

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina“ përmes një thirrje publike ka ftuar studentët e saj që të aplikojnë për punë praktike në njësi akademike dhe administratë qendrore të UP-së. Në njoftimin e universitetit thuhet se studentët do të jenë të angazhuar me orar fleksibil në koordinim me mbikëqyrësin e njësisë përkatëse akademike apo administratës qendrore dhe […]

Aksident
 

Shoqërohet në polici shoferi që goditi për vdekje këmbësoren

Policia e Kosovës tha se e ka arrestuar ngasësin e veturës i cili goditi për vdekje një këmbësore në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj sot në mbrëmje. Më herët KALLXO.com raportoi se një 37 vjeçare vdiq pasi u godit nga një veturë në këtë rrugë. Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare “Rreth orës 17:30 kemi […]

kontabanda ne veri
 

(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” transmetohet pjesa e dytë e hulumtimit gjashtëmujor për lidhjet e kontrabandës me policinë në Leposaviq e Zubin Potok. Hulumtimi i sotëm sjell pamje ekskluzive të transportit të mallrave nga Serbia për në Kosovë nëpër rrugët ilegale. Ekipi ka filmuar ekskluzivisht pamje nga kamionët e mbushur me kontrabandë të cilët […]

Policia e Kosoves
 

Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare

Një person rreth moshës 37 vjeçare ka mbetur i vdekur pasi është goditur nga një veturë në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar komandanti i trafikut për rajonin e Prishtinës, Majori policor, Milaim Fejzullahu. “Një aksident ka ndodhur në fshatin Llugaxhi në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj. Një veturë ka goditur një këmbësore […]

TË FUNDIT

universiteti i prishinës
 

UP ofron punë praktike me pagesë për studentë

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina“ përmes një thirrje publike ka ftuar studentët e saj që të aplikojnë për punë praktike në njësi akademike dhe administratë qendrore të UP-së. Në njoftimin e universitetit thuhet se studentët do të jenë të angazhuar me orar fleksibil në koordinim me mbikëqyrësin e njësisë përkatëse akademike apo administratës qendrore dhe […]

Aksident
 

Shoqërohet në polici shoferi që goditi për vdekje këmbësoren

Policia e Kosovës tha se e ka arrestuar ngasësin e veturës i cili goditi për vdekje një këmbësore në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj sot në mbrëmje. Më herët KALLXO.com raportoi se një 37 vjeçare vdiq pasi u godit nga një veturë në këtë rrugë. Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare “Rreth orës 17:30 kemi […]

kontabanda ne veri
 

(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” transmetohet pjesa e dytë e hulumtimit gjashtëmujor për lidhjet e kontrabandës me policinë në Leposaviq e Zubin Potok. Hulumtimi i sotëm sjell pamje ekskluzive të transportit të mallrave nga Serbia për në Kosovë nëpër rrugët ilegale. Ekipi ka filmuar ekskluzivisht pamje nga kamionët e mbushur me kontrabandë të cilët […]

lajm
 

Tentim vrasje ne Klinë

Një rast i tentim vrasjes ka ndodhur sot pasdite në Klinë. Prokuroria Themelore në Pejë tha sot se rreth orës 15:30, prokurorja kujdestare është njoftuar për një rast që ka ndodhur në një fshat të Klinës i cilësuar si vrasje ne tentativë, raporton KALLXO.com. Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi, tha se për […]

Tash

NA NDIQNI

Mishi i prishur në Pejë; lopa vuante nga sëmundja e pashërueshme

by Kastriot Berisha
NA NDIQNI

Send this to a friend