Postet nga: Hulumtimi

Vaksinat ekzistuese kanë efekt edhe tek variantet e reja

Në pamje të parë, lajmet për vaksinën e koronavirusit të Janssen Pharmaceuticals ishin zhgënjyese.

Aktakuzë ndaj katër personave pas hulumtimit të ‘Drejtësia në Kosovë’

Dy vite pasi emisioni “Drejtësia në Kosovë” publikoi në dy seri hulumtimin e titulluar ‘Biznesi i Bombave’, Prokuroria Speciale, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën e Prishtinës, kundë...

ShSKUK reagon pas hulumtimit të Jeta Xharrës

Zyra e drejtorit të përgjithshëm- ShSKUK ka reaguar pas transmetimit të hulumtimit të gazetares Jeta Xharra. Hulumtimi me titull ‘FACT-CHECK për COVID-19”, i cili u transmetua mbrë...

VIDEO: Hulumtimi i Drejtësia në Kosovë për ‘biznesin e bombave’, prangosen katër persona

 

Bie popullariteti i Emmanuel Macronit

Popullariteti i presidentit francez, Emmanuel Macron, ka shënuar rënie prej 3 për qind brenda një muaji, ndërsa popullariteti i kryeministrit Eduard Philippe ka shënuar ngritje pë...

 ‘Biznesi Milionësh me pronat shoqërore’ sonte në ‘Drejtësia në Kosovë’

Këtë të premte në ‘Drejtësia në Kosovë’ mund ta ndiqni reportazhin ekskluziv për biznesin milionësh me pronat shoqërore.

Studimi - Dietat e varfëra arsye e vdekjeve të hershme

Ndër faktorët e vdekjes së njeriut në botë në kohën e sotme janë duhani, presioni i lartë i gjakut dhe faktorë të tjerë, por në fakt ekspertë...

Pas raportimit të KALLXO.com, fermeri pa asnjë lopë nga Malisheva i ktheu paratë në Ministri të Bujqësisë

Një hulumtim i KALLXO.com, rezultoi se fermeri Ilir Limaj nga Banja e Malishevës, njëkohësisht edhe bashkëfshatar i zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj, kishte marrë subvencione ...