// E premte ORA 21:20

339,770

31 Tetor 2015

Policia e Kosoves: Bastisje per Fajde

Policia

NDËRLIDHUR

orca
 

ORCA kërkon masa nga Rektorati i UP ‘Hasan Prishtina’ ndaj Arian Janovës

Organizata ORCA gjatë ditës së sotme ka reaguar ndaj kërcënimeve të cilat janë bërë publike në medie në të cilat përmes audio-incizimeve mund të dëgjohet se si Arian Janova i kërcënohet studentëve të Parlamentit Studentor. Arian Janova, ishte dënuar nga gjykata e shkallës së parë për shitje notash në Universitet të Prishtinës “Hasan Prishtina”, por […]

Reagimi
 

Komisioni për Komunitete reagon ndaj ndaljes së Slobodan Petroviqit në Serbi

Komisioni Parlamentar për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim,  më diskutoi ndalimin e  deputetit dhe anëtarit të Komisionit, Slobodan Petroviç, nga ana e xhandarmërisë serbe në kufirin Kosovë-Serbi, përkatësisht në pikën kufitare në Merdarë. Më datën   8 dhjetor, gjatë kalimit të kufirit Kosovë-Serbi, deputeti i Partisë Liberale Serbe, Slobodan Petroviç, është ndaluar nga […]

Dekorimi i qytetit
 

Prizreni ndan 28 mijë euro për dekorimin e qytetit

Komuna e Prizrenit ka ndarë nga buxheti i saj rreth 28 mijë euro për dekorimin e qytetit. Këtë e ka bërë të ditur për KALLXO.com, zëdhënësi i kësaj komune, Lisa Dorambari. Dorambari ka treguar se buxheti i sivjetmë është i njëjtë me atë të vitit të kaluar veçse këtë vit do të zgjerohet dekorimi i […]

Ligji për OJQ
 

Komisioni nuk aprovon rekomandimet e presidentit për Ligjin për OJQ-të

Komisioni për Administratë Publike dhe Medie nuk i ka aprovuar rekomandimet e Presidentit të Kosovës në lidhje me ligjin për OJQ-të. Kundër këtij propozimi ishin 5 vota, 4 ishin për dhe një abstenim. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e kishte kthyer në rishqyrtim ligjin për Lirinë e Asociimit në Organizata Joqeveritare, të miratuar nga Kuvendi […]

TË FUNDIT

orca
 

ORCA kërkon masa nga Rektorati i UP ‘Hasan Prishtina’ ndaj Arian Janovës

Organizata ORCA gjatë ditës së sotme ka reaguar ndaj kërcënimeve të cilat janë bërë publike në medie në të cilat përmes audio-incizimeve mund të dëgjohet se si Arian Janova i kërcënohet studentëve të Parlamentit Studentor. Arian Janova, ishte dënuar nga gjykata e shkallës së parë për shitje notash në Universitet të Prishtinës “Hasan Prishtina”, por […]

Reagimi
 

Komisioni për Komunitete reagon ndaj ndaljes së Slobodan Petroviqit në Serbi

Komisioni Parlamentar për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim,  më diskutoi ndalimin e  deputetit dhe anëtarit të Komisionit, Slobodan Petroviç, nga ana e xhandarmërisë serbe në kufirin Kosovë-Serbi, përkatësisht në pikën kufitare në Merdarë. Më datën   8 dhjetor, gjatë kalimit të kufirit Kosovë-Serbi, deputeti i Partisë Liberale Serbe, Slobodan Petroviç, është ndaluar nga […]

Dekorimi i qytetit
 

Prizreni ndan 28 mijë euro për dekorimin e qytetit

Komuna e Prizrenit ka ndarë nga buxheti i saj rreth 28 mijë euro për dekorimin e qytetit. Këtë e ka bërë të ditur për KALLXO.com, zëdhënësi i kësaj komune, Lisa Dorambari. Dorambari ka treguar se buxheti i sivjetmë është i njëjtë me atë të vitit të kaluar veçse këtë vit do të zgjerohet dekorimi i […]

Aksident Trafiku
 

Aksident mes minibusit dhe motoçiklistit në Prishtinë

Një motoçiklist ka pësuar lëndime si pasojë e një aksident trafiku i cili ka ndodhur mes një motoçiklete dhe një minibusi në qendër të Prishtinës. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë na rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. “Rreth orës 12:30 ka ndodhur një aksident trafiku në  rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Në […]

Tash

NA NDIQNI

Prizreni ndan 28 mijë euro për dekorimin e qytetit

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend