array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Rinesa Osmanaj

Rinesa Osmanaj

Rinesa Osmanaj i është bashkuar ekipit të KALLXO.com në korrik të vitit 2021. Fillimisht e angazhuar si gazetare praktikante, ndërsa tani është Gazetare Hulumtuese Juniore. 

Ajo është duke studiuar në drejtimin e Gazetarisë në vitin e fundit Bachelor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. 

Para se të bëhej pjesë e BIRN-it ajo ka mbajtur praktikë në mediumin lokal “RTV FONTANA” në Istog. 

Rinesa më shumë është e fokusuar të mbulojë sektorin e bujqësisë si dhe qeverisjen në Komunën e Istogut, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

E shihni gjithmonë të buzëqeshur, por kur është puna te puna gjithmonë serioze.

Gashi: Mediat marrin para të paargumentuara në kohë të fushatave zgjedhore

FOTO: Banorët dhe bizneset e Fushë-Kosovës në hall me kanalizimin jofunksional

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Brikenda Rexhepi: Influencat në media mund të jenë të formave të ndryshme

Pacolli: Të ndërpritet shqiptimi i dënimeve dhe vendosja e bllokadave nga "Prishtina Parking"

Sulmoi seksualisht një të mitur, arrestohet i dyshuari

Viti, arrestohet një i dyshuar për dhunimin e një vajze

Nën kërcënimin e armëve grabitet një bankë në Prishtinë

Arrestohen pesë persona në Fushë Kosovë, ofruan lokale për prostitucion

VIDEO - Nxënësit në Pejë publikojnë video në ‘TikTok’ duke dëmtuar karriget në klasë

Regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, 29.5% shqiptarë

Ia prenë dhe vodhën 18 metra dru në malin e tij, kërkon ndihmën e Policisë

Arrestohen dy persona në Vërmicë, transportuan shtetas nga Afganistani

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit, Burim Ademi: Sistemi gjyqësor ka të meta

Ferizaj, 65-vjeçarit iu gjetën një pushkë gjysmëautomatike dhe 20 fishekë