array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Rinesa Osmanaj

Rinesa Osmanaj

Rinesa Osmanaj i është bashkuar ekipit të KALLXO.com në korrik të vitit 2021. Fillimisht e angazhuar si gazetare praktikante, ndërsa tani është Gazetare Hulumtuese Juniore. 

Ajo është duke studiuar në drejtimin e Gazetarisë në vitin e fundit Bachelor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. 

Para se të bëhej pjesë e BIRN-it ajo ka mbajtur praktikë në mediumin lokal “RTV FONTANA” në Istog. 

Rinesa më shumë është e fokusuar të mbulojë sektorin e bujqësisë si dhe qeverisjen në Komunën e Istogut, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

E shihni gjithmonë të buzëqeshur, por kur është puna te puna gjithmonë serioze.

Ridvan Berisha suspendohet nga puna në RTK

Përfundimi i Fakultetit të Bujqësisë, po konsiderohet kriter diskriminues për përfitimin e granteve nga fermerët

Arrestohet një person, detyroi një të mitur të shesë dhe të konsumojë substancë narkotike

Gjuajti me armë disa herë në aheng familjar, arrestohet i dyshuari

VIDEO - Rritja e çmimit të plehrave, sfidë për bujqit e Kosovës

Përleshje në një parking në Vushtrri, plagoset me armë zjarri një person

Iu gjetën 700 euro të falsifikuara - Arrestohen shtatë persona, katër prej tyre të mitur

Zhduket një grua së bashku me fëmijën e saj 9 vjeçar

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Ambasada amerikane: Vendimi i Lulzim Bashës meriton respekt

Basha dha dorëheqjen, reagon Sali Berisha

Spitali i Pejës: Gra shtatzëna dhe fëmijë në mesin e të lënduarve në aksidentin afër Klinës

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë-Pejë, 16 të lënduar

Sulmohet një mjek në QKMF në Podujevë, reagon kryetari Bulliqi

Shtime, arrestohet një person për dhunë në familje