Postet nga: fitore pacolli

Udhëtoi nga Egjipti për ta votuar buxhetin, deputetja Pacolli sqaron kush ia pagoi biletat

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitore Pacolli kishte ndërprerë vizitën e saj në Egjipt për t`u kthyer në Kuvend për të votuar buxhetin.

Zëdhënësja e LDK-së: Sulmi ndaj mediave është shndërruar në mjet komunikimi nga pushteti politik

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, (LDK), Sibel Halimi ka thënë se sulmi ndaj medieve është shndërruar në mjet komunikimi nga pushteti politik.

Qeveria pritet të deklarohet për deklaratën e deputetes Pacolli

Qeveria e Kosovës pritet të deklarohet për deklaratat e deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, sot në seancën e Kuvendit të Kosovës.

AGK dhe KMSHK reagojnë ndaj thirrjeve të deputetes së LVV-së për "kontroll qeveritar" mbi mediat

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dhe Këshillimi i Mediave të Shkruara të Kosovës janë shprehur të shqetësuar pas fjalimit të sotëm në Kuvendin e ...

Qytetari nga Klina: Nga fabrika e çimentos mund të ketë pak zhvillim e shumë shpenzime për shërim

Afër 5 mijë qytetarë të Klinës e kanë nënshkruar një peticion në vitin 2020, ku e kanë kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos në Dollc.

Shtyhet për javën tjetër shqyrtimi i Projektligjit për mbrojtjen e ajrit nga ndotja

Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim e ka zhvendosur nga rendi i ditës shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e ajrit nga ndotja.

Pacolli: Të ndërpritet shqiptimi i dënimeve dhe vendosja e bllokadave nga "Prishtina Parking"

Kryetarja e Komisionit parlamentar për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim bashkë me deputetin Salih Zyba kanë takuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

Zemaj: Arsyetimet për shkarkim të bordit të ARH-së, puro politike

Armend Zemaj deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se është banal arsyetimi për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave.