Postet nga: Burim Ademi

Çka konsideroi rrethanë lehtësuese Gjykata e Apelit kur uli dënimin e Darko Tasiqit?

Ishte viti 2018 kur për herë të parë në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Prizrenit u paraqit Darko Tasiq.

Gjykata e Apelit vendos për rastin ku 500 qytetarë janë mashtruar me viza pune gjermane

Gjykata e Apelit ka marrë tre vendime të ndryshme lidhur me aktgjykimin e Gjykatës së Prizrenit për rastin për mashtrim, shpëlarje parash, shmangie nga tatimi, dhe ...

Pse e ktheu Apeli çështjen e avokatit nga Deçani në pikën zero?

Avokatit nga Deçani, Haxhi Cekajt do t’i duhet të përballet sërish me Gjykatën e Prishtinës nën akuzën për mashtrim.

Del para Gjykatës së Apelit kosovari i akuzuar se veshi fëmijën me eksploziv në Siri

Dënimi prej 5 vite e 6 muaj burg po i duket i ulët Prokurorisë për Visar Qukovcin, që u dënua nga Gjykata Themelore për terrorizëm dhe ...

Dosja e Prokurorisë: Polici në Skenderaj u vra për hakmarrje

Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar rigjykimi ndaj Maliq Birinxhikut, i akuzuar për vrasjen e policit Valon Goxhuli, në Skenderaj.

Doganierët akuzohen për kontrabandë me “Zhileta”

Dy doganier njëri serb e tjetri shqiptarë po përballen me një akuzë për tolerim të kontrabandës në veriun e Kosovës gjatë vitit 2014-të Doganieri Marko ...

Burg për të akuzuarit për grabitjen në Mitrovicë

Gjykata e Mitrovicës ka shpallur sot aktgjykimin në rastin e dy të pandehurve, Bislim Miftari e Faton Peci, të akuzuar për grabitje.

Vendosin barrikadë në rrugë dhe kryejnë grabitje të armatosur

Bislim Miftari dhe Faton Peci, të cilët akuzohen për grabitje, pritet që sot të përballen me vendimin e Gjykatës për akuzat që ju vihen në ...