array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Rinesa Osmanaj

Rinesa Osmanaj

Rinesa Osmanaj i është bashkuar ekipit të KALLXO.com në korrik të vitit 2021. Fillimisht e angazhuar si gazetare praktikante, ndërsa tani është Gazetare Hulumtuese Juniore. 

Ajo është duke studiuar në drejtimin e Gazetarisë në vitin e fundit Bachelor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. 

Para se të bëhej pjesë e BIRN-it ajo ka mbajtur praktikë në mediumin lokal “RTV FONTANA” në Istog. 

Rinesa më shumë është e fokusuar të mbulojë sektorin e bujqësisë si dhe qeverisjen në Komunën e Istogut, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

E shihni gjithmonë të buzëqeshur, por kur është puna te puna gjithmonë serioze.

Në Fushë-Kosovë e Lipjan vidhen kabllo elektrike në vlerë rreth 30 mijë euro

Policia e Kosovës parandalon kontrabandimin e 2 mijë kilogramëve mjaltë

Prizren, punëtori bie nga shkallët e një shtëpie

Samedin Krrabaj zgjedhet rektori i ri në Universitetin e Prizrenit

Vazhdon qarkullimi i parave false në Prishtinë

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Reagon Rozeta Hajdari pasi AKK ka dorëzuar kallëzim penal ndaj saj

Komuna e Prishtinës merr vendim që të rritet tarifa e nisjes së auto-taksive

Vaji më i shtrenjtë i importuar në Kosovë kushtoi 1.45 cent, por u shit deri në 3.49

Mitrovicë, arrestohet një person nën dyshimin se e trafikoi një vajzë të mitur

Edhe në Prishtinë me ndezjen e flakadanëve u përmbyll manifestimi në përkujtim të Epopesë së UÇK-së

Një rruge në Tiranë i vihet emri “Ukraina e Lirë”

KESCO: Rritet 100% çmimi i energjisë elektrike në tregjet ndërkombëtare

KESCO kërkon nga qytetarët ta kursejnë energjinë elektrike

Pas dy viteve servohet ushqimi brenda në menzën e studentëve