Postet nga: grabitje

Sulmohet dhe grabitet postieri në Gjakovë, dyshohet se iu vidhen mbi 3 mijë euro

Një person në Gjakovë ka raportuar se gjatë ditës së djeshme se derisa ka qenë në veturë të postës së shpejtë bashkë me një person tjetër, persona ...

Kapet në flagrancë 34-vjeçari në Ferizaj, e mbante viktimën nën kërcënim të thikës

Policia e Kosovës ka kapur një person në flagrancë, derisa ishte duke grabitur dhe kishte kapur një person peng, duke e mbajtur nën kërcënimin e thikë...

Në oborrin e spitalit në Pejë, tre persona i vjedhin çantën dhe unazat një gruaje

Policia e Kosovës ka njoftuar se më 18 shtator në rrugën “Nënë Tereza”, në Pejë, në oborrin e Spitalit Rajonal, tre persona të panjohur i kanë vjedhur çantë...

Tentim-grabitja e argjendarisë para rreth një viti në Prizren, arrestohet i dyshuari i pestë

Është arrestuar edhe personi i pestë i dyshuar për grabitje në tentativë të kryer gati një vit më parë.

Prishtinë, një burrë raporton se iu grabitën 100 euro nga një person i armatosur dhe i maskuar

Një burrë ka raportuar në Policinë e Kosovës, se i janë grabitur 100 euro nga një i dyshuar i maskuar dhe i armatosur në Prishtinë.

Grabitje me armë në një pompë derivatesh në Ferizaj

Janë grabitur rreth 2,800 euro në një pompë derivatesh në fshatin Gërlicë të Ferizajt, nën kërcënimin e armës.

Romë - Një person nxirret nga një tunel i shembur, dyshohet se kishte planifikuar një grabitje bankare

Një burrë i shpëtuar nga rrënojat e një tuneli të shembur në Romë është akuzuar për gërmimin e tij si pjesë e një komploti për ...

Grabitje në një pompë derivatesh në Lipjan

Në fshatin Poturovc të Lipjanit të premten ka ndodhur një grabitje.