array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Naim Krasniqi

Naim Krasniqi

Naim Krasniqi, iu bashkua ekipit të emisionit “Drejtësia në Kosovë”, prodhim i Internews Kosova në dhjetor të vitit 2013-të. Ai është i diplomuar në gazetari dhe ka një përvojë mbi 8 vjeçare si gazetar hulumtues nga fusha të ndryshme, sidomos nga ajo e ekonomisë dhe e drejtësisë. Thënia e preferuar e tij është “Saktësi, saktësi, saktësi”, dhe kjo reflekton edhe në punën tij të përditshme. Aktualisht punon gazetar hulumtues nga terreni, kryesisht nga fusha e drejtësisë. Krasniqi ka një përvojë relativisht të gjatë në të gjitha zhanret e gazetarisë, si të shkruar, radiofonike, po ashtu edhe atë vizive. Është i martuar dhe ka një fëmijë.

Policia tenton të vendos rregull me post-blloqe policore në Prishtinë

Sejdi Hoxha i krahason shpenzimet e tij si Kryeshef i Postës me ato të një kabineti qeveritar

Arrestohet i dyshuari, kishte dhënë viktimës 100,000 euro me fajde

Qeveria nesër pritet të vendosë për shtesat në paga për mjekët dhe infermierët që kujdesen për pacientët me COVID-19

Qeveria nesër pritet të vendosë për çerdhet, gastronominë dhe izolimin, apo jo të atyre që kthehen nga tri shtete fqinje

Vietnami evakuon 80,000 turistë nga qyteti Da Nang pasi tre banorë infektohen me Covid-19

Shi dhe breshër në disa fshatra të Skenderajt - FOTO

Qeveria do t`i rishqyrtojë masat anti COVID-19 pas kërkesës së Asociacionit të Komunave

Pamje - Arrijnë në Kosovë mjetet e blinduara të Ushtrisë të blera në Amerikë

Aksident i rëndë në autostradë, vdes një person - Pamje

Stafi i mediumit Index të Hungarisë jep dorëheqje pas akuzave për ndërhyrje nga qeveria

​Arrestohen dy policë të dyshuar për keqtrajtimin e një të mituri

Kriza në Postën e Kosovës, takohen ministra e drejtues të ndërmarrjes

Pamje - Ora policore, Policia me post-bllok te 'Rrethi i Flamurit' në Prishtinë

Emiratet do të mbulojnë shpenzimet mjekësore nëse pasagjerët infektohen me Covid-19