Naim Krasniqi

Naim Krasniqi

Naim Krasniqi, iu bashkua ekipit të emisionit “Drejtësia në Kosovë”, prodhim i Internews Kosova në dhjetor të vitit 2013-të. Ai është i diplomuar në gazetari dhe ka një përvojë mbi 8 vjeçare si gazetar hulumtues nga fusha të ndryshme, sidomos nga ajo e ekonomisë dhe e drejtësisë. Thënia e preferuar e tij është “Saktësi, saktësi, saktësi”, dhe kjo reflekton edhe në punën tij të përditshme. Aktualisht punon gazetar hulumtues nga terreni, kryesisht nga fusha e drejtësisë. Krasniqi ka një përvojë relativisht të gjatë në të gjitha zhanret e gazetarisë, si të shkruar, radiofonike, po ashtu edhe atë vizive. Është i martuar dhe ka një fëmijë.

Nxirret nga rrënojat vëllai tjetër i vdekur nga Gjilani

Edi Rama konfirmon se ka viktima nga tërmeti

Sërish tërmet në Kosovë

Pasojat e tërmetit në Shqipëri, dyshohet për së paku tri viktima

Pasojat e tërmetit, në Durrës dyshime se ka njerëz nën rrënoja

Pamje nga Dabishevci Ferma e pulave shndërrohet në laborator të drogës

Abelard Tahiri i përgjigjet Albin Kurtit: Çështjen e noterëve Albin, nuk do ta lë në dorën tënde

Arrestohet në QKUK personi i kërkuar pasi Policia kërkoi ndihmën e qytetarëve

Albin Kurti kërkon nga qeveria në ikje t`i ndal emërimet në Noteri, Gjyqësi, Diplomaci, Siguri e në AKI

19 vjet nga vrasja e Xhemajl Mustafës, kryetari i LDK-së kërkon zbardhjen e vrasjes së tij

Mbyllet për qarkullim segmenti Konjuh – Babush i autostradës 'Arbën Xhaferi'

Shtrenjtimi i sigurimit të veturave, 'Merakli t`kerreve' organizon protestë para BQK-së

Thirrjet për ‘xhihad’ në Facebook, Aktakuzë ndaj Fitim Lladrovcit

Vajzat e ‘Limak’-ut i presin me lule lojtarët e Anglisë - FOTO

Rrëfimi i biznesmenit Ardian Qela, i dyshuar për rrahjen e drejtorit të Gazmend Muhaxherit