Postet nga: Afrim Shefkiu

Ikballe Berisha- Huduti deklarohet e pafajshme për postimin pas vrasjes së gjeneralit iranian

Ikballe Berisha- Huduti, e cila akuzohet nga Prokuroria Speciale për shtytje në veprat terroriste, është deklaruar e pafajshme në shqyrtimin fillestar të mbajtur në Gjykatën e Prishtinës.

Pamjet kur Gjykata e Pejës rihap çështjen e Granit Elshanit

Gjykata e Pejës sot është pritur që të marrë vendim kundër Granit Elshanit për njërën prej ngjarjeve me të bujshme të qytetit.

Përfundon gjykimi i Granit Elshanit, të hënën gjykata shpall vendimin

Gjykata e Pejës sot ka përfunduar procesin gjyqësor për ngjarjet që tronditën Pejën në natën e festës së vitit të ri në ...

Konflikti mes familjeve Elshani dhe Kelmendi, nesër deklarohet në gjykatë Granit Elshani  

Procesit gjyqësor për një ndër ngjarjet me të bujshme në qytetin e Pejës, është duke i ardhur fundi.

Mungesa e gjykatësit shtyn seancën e Granit Elshanit

Gjykata e Pejës ka dështuar të vazhdojë procesin gjyqësor kundër Granit Elshanit, i akuzuar lidhur me incidentin e janarit të vitit 2010, ku nga plumbat u vra ...

Dënohet kosovarja që përgatiste ushqim dhe lante rroba në ISIS

E akuzuara për organizim dhe pjesëmarrje në grupet terroriste, me inicialet D.D., u shpall fajtore dhe u dënua me 2 vjet burgim me kusht nga gjykata në ...

Gjykata dënon gruan kosovare që bashkë me familje iu bashkua ISIS-it në Siri

Jetesa Lutfiji e akuzuar për organizim dhe pjesëmarrje në grupet terroriste, u shpall fajtore dhe u dënua me 2 vite burgim me kusht.

Pranon fajësinë e akuzuara se kishte punuar për ISIS-in

D.D, e akuzuar për organizim dhe pjesëmarrje në grupet terroriste doli sot para Gjykatës së Prishtinës për tu ballafaquar me akuzën.