Postet nga: DKA

Dyshohet se ngacmoi një nxënëse të mitur, pezullohet nga puna mësimdhënësi në Prizren – rasti po hetohet në Prokurori

Një nxënëse e mitur dyshohet se është ngacmuar seksualisht nga një mësimdhënës në Prizren.

Pas interesimit të KALLXO.com kompania bën përmirësimin teknik sipas tenderit për pajisjet në tre shkolla të Prishtinës 

Tri shkolla të komunës së Prishtinës në nëntor të vitit të kaluar janë furnizuar me kompjuterë dhe laptop jashtë kritereve të tenderit nga kompania “First Sulution”.

Skandal në Vushtrri - Mësuesi 63 vjeçar akuzohet se ngacmoi seksualisht nxënëset e klasës së 6-të 

Një mësues nga Vushtrria, është suspenduar nga puna pasi i njëjti dyshohet se ka ngacmuar seksualisht nxënëset e një shkolle të mesme të ulët. 

Jep dorëheqje drejtori i arsimit në Fushë Kosovë

Drejtori i Arsimit në Fushë Kosovë, Samir Shahini ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

Inspektorati i Arsimit: Rasti i 5-vjeçarit përfundon me kthimin në shkollë

Inspektorati i Arsimit ka bërë të ditur se sot janë takuar me zyrtarë nga Drejtoria e Arsimit në Ferizaj për të diskutuar rastin e 5-vjeçarit që u ...

Drejtoresha e Arsimit në Gjakovë pro testimit të mësimdhënësve

Eranda Kumnova Baçi, drejtoreshë e Drejtorisë së Arsimit në Gjakovë, ka thënë në emisionin "KALLXO Përnime" se po shpresojnë për asistimet e drejtorëve të shkollave ...

Shahini: Gjatë kohës së grevës është ushtruar presion në komunën e Podujevës dhe në disa komuna të tjera të LVV

Samir Shahini, drejtor komunal i Arsimit në Fushë-Kosovë, ka thënë se gjatë kohës së grevës, nga 25 gusht deri më 1 tetor, në komunën e Podujevës ...

Pasojat e grevës - LIVE

Në emisionin “KALLXO Përnime” po diskutohet për qeverisja e krizës në arsim.