Postet nga: bordi

Basri Sejdiu: Bordi i ShSKUK-së nuk kanë bashkëpunuar me ne, tre muaj nuk kemi pasur furnizim me pajisje

Në konferencë e mbajtur sot, ish drejtori i ShSKUK-së, Basri Sejdiu përveç shkarkimit të tij, ka folur edhe për bordin aktual, i cili sipas tij nuk ka qenë ...

Basri Sejdiu: Ka mundësi që shkarkimi im është hakmarrje e bordit

Basri Sejdiu, ish drejtor i SHSKUK-së, duke folur për shkarkimin e tij nuk e ka përjashtuar mundësin që kjo të ketë ndodhur si hakmarrje nga bordi i ...

Basri Sejdiu: Shkarkimi im ishte politik

Basri Sejdiu, ish-Drejtor i ShSKUK-së, i shkarkuar dje nga ana e Bordit të këtij institucioni në një konferencë për media të mbajtur mëngjesin e sotëm ka ...

Kuvendi hap konkurs për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Trashëgimisë Kulturore  

Kuvendi i Kosovës ka hapur sot konkurs për zgjedhjen e 7 anëtarëve të Bordit të Këshillit të Kosovës për Trashëgiminë Kulturore. 

Këshilli Shtetëror i Cilësisë raporton në Komisionin për Arsim, kritikohen për qëndrime të ndara

Me akuza dhe dyshime për njëri-tjetrin, Këshilli Shtetëror i Cilësisë, në kuadër të Agjencisë Kosovare për Akreditim, sot ka raportuar për 4 orë ...

Qeveria rendit arsyet për shkarkimin e Bordit të "Ibër-Lepencit"

Mungesa e transparencës, mbipunësimi dhe nepotizmi i skajshëm janë disa nga arsyet që janë përmendur në vendimin e Qeverisë Kurti për shkarkimin e Bordit të ...

Bordi i Qeverisë Kurti shkarkon kushëririn e Hashim Thaçit

Bordi i Përkohshëm i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), ka shkarkuar sot Njazi Thaçin, drejtorin e kësaj ndërmarrjeje, i cili është edhe kushë...

Albin Kurti i bie pishman, shkarkon anëtarët e sapo emëruar të Telekomit të Kosovës

Kanë kaluar pak më shumë se një muaj që kur Luljeta Elezi dhe Teki Shala janë emëruar nga Qeveria Kurti si anëtarë të përkohshëm të Bordit ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!