Postet nga: Komunat ne veri te Kosoves

Situata në veri - Pamje

23:04 - NATO dënon fuqishëm dhunën e përdorur ndaj trupave të KFOR-it në Zveçan

Policia e Kosovës deklarohet për situatën në veri

Policia e Kosovës ka dalë me një njoftim pas alarmit të lëshuar në komunat veriore të Kosovës, në Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok ku qytetarë serbë ...

Lajm në Zhvillim - Zgjedhjet në katër komunat në veri të Kosovës

E përditësuar - 21:03

Ministrja Haxhiu flet për hetimet e incidenteve ndaj qytetarëve serb

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka folur për hetimet lidhur me rastet e incidenteve ndaj qytetarëve serb, përfshirë djegien e veturave.

Kamerat ilegale në veri të Kosovës - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po të transmetohet debati për kamerat ilegale në veri të Kosovës.

Agjencia për Informim dhe Privatësi: Vetëm Policia ka autorizim për kontrollimin dhe vëzhgimin me kamera në hapësira publike

Hapësira të shumta publike në komunat Zubin Potok, Zveçan, Leposaviq e Mitrovicë Veriore po vëzhgohen nga kamera të sigurisë, të vendosura në lokacione të ndryshme, në objekte ...

Kush i kontrollon kamerat e vendosura në disa lokacione në veri të Kosovës?

Në tri komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës, çdo lëvizje monitorohet nga dhjetëra kamera të sigurisë, të cilat janë të vendosura në disa lokacione të ...

LDK i reagon Qeverisë: Mos hiqni dorë nga ushtrimi i sovranitetin në gjithë territorin

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një reagimi për media ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të ofrojnë ndihmën e nevojshme për qytetarë...