Postet nga: afrim bunjaku

Drejtori i Policisë: Çanta me bukën e Afrim Bunjakut u mor nga njerëzit e Radojçiqit

Detaje të reja vazhdojnë të dalin në pah edhe pse kanë kaluar më shumë se një muaj që nga sulmi terrorist që u regjistrua në fshatin Banjskë të Komunës ...

Osmani pas takimit me senatorët amerikanë: Do të vazhdojmë të kërkojmë drejtësi për Afrim Bunjakun

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me dy senatorët amerikanë Jeanne Shaheen dhe Peter Welch, ka thënë se Kosova do të vazhdojë të kërkojë drejtë...

Çka bëjnë Mbrojtja Civile dhe Brigada Veriore?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë më 3 tetor se informatat preliminare të autoriteteve të Kosovës tregojnë se shumica dërmuese e personave të përfshirë në ...

Hetime paralele kundër Radoiçiqit, por në drejtime të kundërta

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës tha se ka nisur hetimet për sulmin në Banjskë dhe se, aktualisht, është në proces të mbledhjes së informatave dhe dë...

Hoxha: Do të sulmoheshin njësitet policore jo vetëm në Banjskë por gjithandej në veri të Kosovës

“Ka një plan për aneksim total të pjesës veriore të Kosovës, e paraparë në fazën fillestare me 37 pozicione nga ku do të sulmoheshin njësitet tona ...

Hoxha: U gjuajtën me "Zola" autoblindat që shkuan për të mbështetur policët dhe për ta tërhequr Afrim Bunjakun

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka shpjeguar në detaje se si ka ndodhur sulmi ndaj Policisë në Banjskë të Zveçanit që nga ...

Hoxha: Polici Afrim Bunjaku u vra me detonim të minës antikëmbësorike

Më 24 shtator 2023 në fshatin Banjskë të Zveçanit në një sulm terrorist i vrarë ka mbetur rreshteri i Policisë së Kosovës, tashmë heroi Afrim Bunjaku.

Bashkatdhetarët në Washington dhe William Walker nderojnë heroin Afrim Bunjaku

Në Ambasadën e Republikës së Kosovës në SHBA, bashkatdhetarët në Washington D.C. kanë nderuar heroizmin e rreshterit Afrim Bunjaku, i cili u vra nga një ...