Postet nga: AKK

Prestreshi: Rritja e çmimeve, Autoriteti i Konkurrencës nesër mban mbledhje urgjente

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhje urgjente me komisionin e AKK, pasi Qeveria e Kosovë...

Agjencia Kundër Korrupsion nis hetime për 'luksin' e menaxhmentit të UP-së

Agjencia Kundër Korrupsion (AKK) ka hapur hetime ndaj menaxhmentit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, për shtesat e larta, mëditjet dhe shpenzimet në udhëtime jashtë ...

Anëtarja e KD të UP-së mbante shumë pozita, AKK e detyron të heqë dorë nga disa

Agjencia Kundër Korrupsion e ka mbyllur rastin për anëtaren e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Laura Kryeziu-Selimi.

Pasuria e inspektorit të ri të AKI-së, para të gatshme mbi 47 mijë euro

Zyrtari i lartë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Zëvendës Ministrit në largim i Mbrojtjes, Burim Ramadani, sot është emëruar, Inspektor i ...

AKK urdhëron largimin e filialeve të Postës nga institucionet publike

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka urdhëruar sekretariatin që ta ekzekutojë vendimin që Ministria e Punëve të Brendshme dhe institucionet e  tjera që kishin lidhur marrëveshje me ...

Agjencia Kundër Korrupsion gjen shkelje në tenderin 30 mijë eurosh në komunën e Gjilanit

Agjencia Kundër Korrupsion ka gjetur shkelje ligjore në një tender në vlerë 30 mijë eurosh të Komunës së Gjilanit, e cila drejtohet nga Lutfi Haziri.

Haki Rugova ulet në bankën e të akuzuarit

Haki Rugovës, kryetar i Komunës së Istogut, është ulur sot në bankën e të akuzuarit për veprën penale konflikt interesi.

Sa para i ka në konto Endrit Thaçi djali i presidentit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçit tash e disa muaj ka nisur jetën në shtëpinë e tij të re në periferi të Prishtinës.