Postet nga: Federata e Futbollit të Kosovës

Çeku për mos-licencimin e FFK: Nuk ka rrezik të përjashtimit nga UEFA dhe FIFA

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se nuk ka rrezik që Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), të përjashtohet nga UEFA dhe ...

Ndeshja Kosovë-Greqi, FFK bën thirrje për respektimin e disa rregullave në stadium

Nesër në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” do të zhvillohet ndeshja Kosovë - Greqi, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Edhe Gjykata e Apelit refuzon ankesën e Gramoz Vokrrit

Gjykata e Apelit e ka hedhur poshtë ankesën e Gramoz Vokrrit lidhur me pretendimet për shkeljet nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

AGK reagon pas vendimit të FFK-së që mos t'i lejojë mediat ta përcjellin Kuvendin Zgjedhor

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) thotë se e ka pranuar me shqetësim vendimin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) për të mbyllur ...

Challandes: Në Kosovë gjithmonë do të pritem si princ

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shkarkuar trajnerin Bernard Challandes pas dy humbjeve të pësuara në ndeshjet e muajit tetor, kundër Suedisë me rezultat 3:0 dhe kundë...

Dalin rezultatet për COVID-19 për lojtarët dhe stafin e Kombëtares së Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se dje futbollistët dhe stafi i Kombëtares dhe zyrtarët e FFK-së që do të udhëtojnë në Itali, i ...

Challandes: Lojtarët duhet ta shfrytëzojnë mundësinë për të treguar se çka mund të bëjnë për shtetin e tyre

Bernard Challandes, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në futboll në një konferencë për media ka folur për vështirësitë për grumbullumin e ...

Challandes flet pas zgjatjes së kontratës me Kosovën

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes ka nënshkruar edhe zyrtarisht kontratën e re me FFK-në, që vlen deri në vitin 2022.