Postet nga: antony blinken

Blinken uron Pavarësinë e Kosovës: Urime sërish mikut, partnerit dhe aleatit tonë

Sekretari i Shtetit, Antony Blinken në emër të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka uruar 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Abdixhiku për mos-vizitën e Blinken në Kosovë: Shteti ynë është bërë peng i çmendurisë popullsite

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar vizitën e sekretarit të shtetit, Antony Blinken në Shqipëri të entjen më 15.02.2024.

Blinken: S'mund të ketë ripërsëritje të asaj që ka ngjarë dhe që njerëzit kanë përjetuar në vitet 1990

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, gjatë konferencës për media të mbajtur më 15.02.2024 në Tiranë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, u pyet edhe për situatë...

Porosia e Edi Ramës për autoritetet e Kosovës: Me hapa të pakonsultuar mund të fitohen ca vota, por jo e ardhmja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit që pati më 15.02.2024 me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë një konference për media tha se kanë diskutuar edhe pë...

Rama: Shqiptarët e Kosovës të mos e harrojnë se pa SHBA-në nuk do të kishte shtet të pavarur të Kosovës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, janë duke mbajtur një konferencë për media, në të cilën po diskutohet edhe lidhur me ...

Blinken përfundon takimin me Begajn

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka përfunduar takimin me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, më 15.02.2024.

Blinken mbërrin në Tiranë – FOTO

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka ateruar në Tiranë, në kuadër të një vizite zyrtare me ç’rast pritet të zhvillojë takime me krerë shtetërorë shqiptarë.

Blinken sot në vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, do të mirëpresë Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, i cili e viziton shtetin shqiptar për herë të parë.