Postet nga: Armë

Prizren, Policia po hetonte rreth një rasti dhunimi, gjen një video ku shihet një i dyshuar duke shtënë me armë

Sot gjatë ditës Policia ka konfiskuar një armë të tipit TT në Prizren.

Avokati nuk ishte pajisur me akuzën dhe shkresat e lëndës, dështon të nisë gjykimi për narkotikë

Në mungesë të kushteve ligjore ka dështuar të nisë seanca fillestare ndaj të akuzuarit Besnik Reshani, të cilin Prokuroria po e akuzon për veprën blerja dhe shitja ...

Fjolla Morina para gjykatës, pritet caktimi i masës së sigurisë ndaj saj

Ka nisur seanca për caktim e masës së sigurisë ndaj këngëtares, Fjolla Morina. Morina ishte arrestuar në mesditën e 19 korrikut 2021.

Katër të arrestuar, arma e vjedhur u ishte shitur dy personave

Një grua dhe tre persona tjerë të dyshuar, janë arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje.

82 kilogramë drogë, armë, para e barna ilegale konfiskohen në aksionin e policisë - FOTO

Gjashtë persona janë arrestuar, 82 kilogramë lëndë narkotike janë konfiskuar gjatë një operacioni policor i cili ka ndodhur në rajonin e Prishtinës dhe atë të Gjilanit.

Trembëdhjetë të plagosur nga të shtënat në Teksas

Në Austin të Teksasit në Shtetet e Bashkuara u raportua për të paktën 13 persona të plagosur pas të shtënave nga një person i cili ende është në ...

Fushë Kosovë, gruaja gjen pistoletën në makinë, raporton në polici

Një grua nga Fushë Kosova ka raportuar në makinën e burrit të saj që ndodhet jashtë shtetit kishte marr një çantë në të cilën ka gjetur një pistoletë.

Armë, drogë dhe para të falsifikuara në Prizren

Palicia rajonale e Prizrenit ka arrestuar një burrë 45-vjeçar pasi që në veturën e tij i gjeten drogë të llojit kokainë. Por, jo vetëm kaq, pas gjetjes ...