Postet nga: Armë

20-vjeçari e ekspozoi armën në rrjete sociale, Policia ia sekuestron

Policia e Kosovës në Vushtrri ka identifikuar një person të dyshuar i cili në rrjete sociale kishte postuar një video- incizim ku shihej një armë zjarri.

Vrasje në tentativë e kanosje - dy raportime në Polici nga Sfeqla e Podujevës

Dy raste të incidenteve kriminale u raportuan nga fshati Sfeqël i Podujevës gjatë 18.02.2024.

Me armë tentoi të grabis dy biznese, arrestohet i dyshuari në Ferizaj

Një person më 5 shkurt 2024, në rrugën “Vëllezrit Gërvalla” në Ferizaj tentoi të grabis dy biznese ka njoftuar Policia e Kosovës.

Arrestohet për dhunë në familje 41-vjeçari në Obiliq, iu sekuestruan dy armë zjarri

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person të dyshuar për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje.

Netanyahu thotë se lufta në Gazë do të vazhdojë për shumë muaj, e falënderon SHBA-në për armët

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha të shtunën se lufta e vendit të tij ndaj Hamasit në Rripin e Gazës do të vazhdojë edhe për “shumë muaj ...

Sekuestrohen mjete të rrezikshme në Mitrovicë e Veriut, dyshohet se do përdoreshin për të sulmuar Policinë

Policia e Kosovës njofton se në Mitrovicë të Veriut ka sekuestruar mjete të rrezikshme që dyshohet se do të mund të përdoreshin për sulme ndaj Policisë duke ...

Mosmarrëveshja përfundon me plagosje, arrestohen dy të dyshuar në Fushë Kosovë

Dy persona të dyshuar janë arrestuar në Fushë Kosovë, pasi pas një mosmarrëveshje me dy të dyshuar të tjerë (për momentin të panjohur), ka ardhur deri te plagosja ...

Gjendet një armë në një autobus në Merdarë

Një revole me gas është gjetur në gjatë kontrollimit në bagazhin e autobusit në pikë kalimin kufitar në Merdarë.