Postet nga: Alban Ajvazi

Tensione mes prokurorit dhe gjyqtarit në gjykimin për ryshfet ndaj ish-kreyshefit të KPM-së, Luan Latifi

Pas tensioneve në mes të kryetarit të trupit gjykues dhe prokurores së rastit, shtyhet seanca për rastin ku ish-kreyshefit të Komisionit të Pavarur të Mediave (KPM), Luan Latifi, i ...

Gjykimi i ish-sekretarit të KPK-së, ndalohet publikimi i deklaratave të dëshmitarëve

Gjykata e Prishtinës ka ndaluar publikimin e deklaratave të dëshmitarëve në gjykimin e ish-sekretarit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Lavdim Krasniqi.

Lirohet nga akuza mbrojtësi i viktimave, akuzohej se mori para nga e dëmtuara

Gjykata e Prishtinës e ka liruar nga akuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare përfaqësuesin e mbrojtjes së viktimave, Arlind Popaj.

Hulumtimi i "Jeta në Kosovë": Gjykata dënon sërish mësuesin nga Drenasi për falsifikim të notave të nxënësve

Fehmi Ramaj, mësues nga Drenasi i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe falsifikim të dokumenteve, ka pranuar fajësinë në seancën e sotme dhe ë...

Gjykimi ndaj Liburn Aliut dhe të tjerëve, të akuzuarit këmbëngulin në pafajësi

Në Gjykatën e Prishtinës, ka vazhduar seanca e radhës ndaj Liburn Aliut, ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, i akuzuar nga Prokuroria për ...

'Stenta 2' – Të akuzuarit: Provat e Prokurorisë janë të kundërligjshme

Në procesin gjyqësor ndaj të akuzuarve në rastin e njohur si “Stenta 2”, mbrojtësit e të akuzuarve dhe të akuzuarit i kundërshtuan provat e Prokurorisë, pasi që konsideruan ...

Prokuroria kërkon dënim plotësues për zyrtarin e mbrojtjes së viktimave, i akuzuari s'ndihet fajtor

Është mbajtur seanca ndaj të akuzuarit, Arlind Popaj zyrtar për mbrojtjen e viktimave, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, ndaj të cilit Prokurori i rastit, ...

Shpallet vendimi për akuzën ndaj ministres Haxhiu për lotsjellës - VIDEO

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu bashkë me tre ish-deputetë janë liruar nga akuza në lidhje me mbajtjen e kundërligjshme të gazit lotsjellës.