Postet nga: KFOR

Komandanti i KFOR-it: Situata në veri e qetë, por e brishtë, jemi të gatshëm t’u përgjigjemi sfidave

Komandanti i KFOR-it, Gjeneralmajor Ozkan Ulutas, ka thënë se situata në veri të Kosovës në përgjithësi është e qetë, por e brishtë. Ai thotë se do ...

KFOR: Informacioni se forcat serbe janë parë në territorin e Kosovës nuk është i saktë

Misioni i NATO-s, KFOR ka demantuar raportimin se sot, më 17.02.2024, forcat serbe kanë hyrë në territorin e Kosovës.

Komandanti i trupave amerikane në Kosovë: Jemi të gatshëm të reagojmë ndaj çdo gjëje që mund të ndodhë në Kosovë

Komandanti i trupave paqeruajtëse amerikane në Kosovë, koloneli Ross Walker, ka bërë të ditur se forcat e NATO-s janë të gatshme të reagojnë ndaj çdo gjëje që ...

Kurti takoi komandantin e NATO-s në Napoli, diskutuan për sigurinë e kufirit Kosovë-Serbi

Gjatë qëndrimit të tij në Mynih të Gjermanisë, ku po mbahet Konferenca e Sigurisë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me Komandantin e Komandës së Forcave ...

Kurti në takim me komandantin e KFOR-it, diskutohet për sigurinë dhe rregulloren e BQK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim komandantin e misionit të KFOR-it, Ozkan Ulutas.

Ministri Maqedonci e komandanti i KFOR-it diskutuan për situatën e sigurisë në vend

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, është takuar me komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özcan Ulutaş.

Komandanti i KFOR-it: Trupat NATO-s të gatshëm për t'iu përgjigjur çdo kërcënimi në Kosovë

Me më shumë se 4,500 ushtarë, forca është e gatshme të ofrojë mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjitha komunitetet në Kosovë, ka thënë gjeneralmajor Ozkan Ulutas, ...

Presidentja Osmani në takim me komandantin e KFOR-it: Bandat kriminale serbe akoma janë të lira

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot është takuar me komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutaş.