Postet nga: Kuvendi

Kuvendi me seancë për sigurinë

Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në dy seanca në të cilën do të cilat në rend dite janë disa pika, përfshirë çështjen e sigurisë.

Kërkesa ‘urgjente’ e opozitës për mundësimin e tërheqjes së mjeteve nga Trusti

Partitë opozitarë në Kosovë po insistojnë që sa më shpejt të procedohet në Kuvend Projektligji që mundëson lejimin e tërheqjes së mjeteve nga Fondi Pensional i Kursimeve Trust.

Kuvendi mblidhet të enjten për dy seanca

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila tha se seanca e re e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më 19 maj në ora 10:00 (e enjte).

Konstituohet Komisioni Hetimor për energji, Selmanaj kërkon nga deputetët të jenë vigjilentë

Me pesë vota për është konstituuar Komisioni Hetimor Parlamentar për energjinë i themeluar nga Kuvendi i Kosovës.

Siguria dhe puna e Qeverisë sot në rend dite në seancën plenare të Kuvendit

Kuvendi i Kosovës sot do t’i vazhdojë punimet e seancës plenare, në rend ditë janë pikat e pa përfunduara të disa seancave të kaluara.

Mbledhja e dy Komisioneve parlamentare, shprehen shqetësime për sulmet ndaj Policisë në veri

Anëtarësimi në Këshillin e Evropës, në NATO, forcimi i kapaciteteve të sigurisë, sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri, Fondi i Sigurisë kanë qenë disa ...

Kuvendi mban seancë më 28 prill, opozita insiston në formimin e komisionit hetimor për energjinë

Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më 28 prill. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme.

Bojkoti i opozitës dhe ndikimi në punën parlamentare 

Partitë parlamentare opozitare e kanë kushtëzuar pjesëmarrjen në votime në Kuvendin e Kosovës, me formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, lidhur me menaxhimin e krizës energjetike nga ...