Postet nga: Arben Gashi

Mungojnë të dëmtuarit dhe gjykatësi, shtyhet gjykimi për shpërthimin në Zhur ku mbet i vrarë polici Sami Thaçi

Në gjykimin ndaj Iran Badallit dhe Arben Gashit, ku pati ndodhur shpërthimi në Zhur të Prizrenit, e që rezultoi fatal për policin Sami Thaçi, gjykata ka dë...

Opozita e ashpër me Qeverinë për deklarimet rreth arkivit të UÇK-së

Deklarata e zëvendëskryeministrit të Kosovës për Integrime Evropiane, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi rreth hapjes së arkivit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në ...

Rekomandimi për shtyrjen e zgjedhjeve lokale, LDK-ja mbledhë Kryesinë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbledhur Kryesinë për të marr një qëndrim rreth rekomandimit për shtytjen e zgjedhjeve lokale të paracaktuara të mbahen më 17 tetor.

Rritja e numrit të viktimave dhe të të infektuarve, LDK e gatshme për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka njoftuar se grupi parlamentar i LDK-së ka shprehur gatishmërinë për mbajtjen e seancës së ...

Gashi: Nuk e votuam shkarkimin e Bordit të ARH-së pa opinionin e zyrës ligjore

Arben Gashi, kryetar i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kërkuar që në Kuvendin e Kosovës të votohet për shkarkimin e Autoritetit Rregullativ të ...

Arben Gashi: Prej që është takuar Kurti me Vuçiqin, Lista Serbe po i voton propozimet e Qeverisë

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se prej se është takuar kryeministri Albin Kurti me presidentin serb, Aleksander Vuçiq, Lista Serbe në Kuvendin e Kosovës e ...

Gashi e quan inat politik mosratifikimin e marrëveshjeve për ujë të pijshëm dhe ujëra të zeza për Gjilanin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Hekuran Murati tashmë ministër i Financave, për shtatë muaj refuzonte ...

Javën e ardhshme, Kuvendi do të flas për marrëveshjen e Uashingtonit

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendi ka thënë se në seancën e Kuvendit, që pritet ...