Gerrard rikthehet në Liverpool por jo si lojtar

Steven Gerrard do të rikthehet për herë të parë në Liverpool që prej kohës kur u largua si legjendë e klubit.

Ai këtë sezonë po e udhëheq ekipin e Aston Villës në kuadër të Ligës Angleze të Futbollit.

Sot në kuadër të javës së 16-të në Angli, Liverpool pret Aston Villën, në një ndeshje qe pritet të jëtë shume emocionale për Steven Gerrard.

Gerrard prej momentin kur u zyrtarizua si trajner i Aston Villës ka zhvilluar katër ndeshje ku prej tyre 3 i ka fitore dhe një ndeshje e ka humbur.

Ai po ashtu ka qenë edhe i nominuar për çmimin e trjanerit te muajit në Ligën Angeleze të Futbollit.