Postet nga: kushtrim sheremeti

Festivali 'Moisiu’ - Nëntori mbledh trupat teatrale shqiptare në Tiranë

Edicioni i dytë i Festivalit të Teatrit Shqiptar - “Moisiu”, do të mbahet nga 20 deri më 27 nëntor 2023 në Tiranë.

Shfaqja ‘1984’ jepet të shtunën premierë në Teatrin Kombëtar

Brenda një muaji, Teatri Kombëtar i Kosovës (TKK) do të shfaqë tri premiera dramatike. E para do të shfaqet të shtunën, më 30 shtator 2023, në ora 20:00, në Amfiteatrin ...

Kushtrim Sheremeti në garë për të qenë përfaqësues i tifozëve të Liverpool në gjithë Evropën

Të enjten, faqja e tifozërisë së ekipit futbollistik të Liverpool në Kosovë – Kosova Reds, ka informuar se kryetari i tyre, Kushtrim Sheremeti, është përzgjedhur nga ekipi i Liverpool ...

Thellohet bashkëpunimi i teatrove shqiptare, 4 shfaqje nga Prishtina jepen në Tiranë

Shfaqje të Teatrit Kombëtar të Kosovës do të jepen gjatë kësaj jave në skenën e Teatrit Kombëtar në Tiranë.

Teatri Kombetar

Lidhet marrëveshje për themelimin e një festivali mbarëkombëtar të teatrit

Teatri Kombëtar i Kosovës, Teatri Shqiptar në Shkup, Teatri Kombëtar i Tiranës dhe Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" në Tiranë, janë dakorduar për themelimin ...

Teatri Kombëtar zhvendoset në Pallatin e Rinisë, nisin përgatitjet për premierën e re

Amfiteatri i Pallatit të Rinisë në Prishtinës është përzgjedhur si vendi ku Teatri Kombëtar i Kosovës planifikon të vazhdojë dhënien e shfaqjeve deri në pë...

Kushtrim Sheremeti nënshkruan kontratë pune me Ministrinë e Kulturës për drejtor të Teatrit Kombëtar

Aktori Kushtrim Sheremeti ka nënshkruar sot me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit kontratën e punës për pozitën e drejtorit të përgjithshëm ...

Flutra Zymi: Drejtori i Teatrit Kombëtar u zgjodh në mënyrë të parregullt

Flutra Zymi, drejtoreshë ekzekutive e organizatës “Qytetarët aktivë”, tha në emisionin “Kallxo Përnime” se gjatë intervistimit të kandidatëve për drejtor të përgjithshëm të ...