Postet nga: Futbolli

Largimi i Jurgen Klopp është fatkeqësi për Liverpool-in

Lajmi se trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp do të largohet nga puna e menaxherit në fund të sezonit është një lajm bombë. Askush nuk e priste një lajm të tillë, ...

Prishtina e nis mbarë vitin, mposht Ballkanin në finale dhe fiton Superkupën e Kosovës

Prishtina e ka nisur me trofe vitin 2024, pasi ka fituar Superkupën e Kosovës në futboll.

Erdogani e kritikon opozitën për “shfrytëzimin” e mosmarrëveshjes mes klubeve të futbollit dhe Arabisë Saudite

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka fajësuar partitë opozitare për “shfrytëzimin” e një mosmarrëveshjeje mes dy klubeve më të mëdha të futbollit turk ...

Konjufca pret në takim kryetarin e FSHF-së Armand Duka

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca u takua me kryetarin e Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka.

Historia e futbollistes 14-vjeçare nga Podujeva që luan në Austri - VIDEO

Ishte vetëm 8-vjeçare kur e destinoi të ardhmen e saj me futbollin në Austri, ndërsa ditëve të fundit ka pranuar t’i bashkohet kombëtares së ...

Për Kosovën Botërori i Futbollit është më shumë se një lojë

Integrimi ndërkombëtar i Kosovës është ende një punë në progres, mirëpo kur bëhet fjalë për sportin, ky vend tashmë është i vendosur në më...

VIDEO - Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino arrin në Kosovë

Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në botë, FIFA-s, Gianni Infantino ka arritur sot në Kosovë.

Në ‘DokuFest’ do të shfaqen 24 filma të shkurtë për futbollin

Kampionati Botëror i Futbollit merr vëmendjen e shumë njerëzve një herë në katër vjet, gjatë verës.