array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Zgjim Sefa

Zgjim Sefa

Zgjim Sefa ka studiuar drejtësinë në Fakultetin Juridik – Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”. Angazhimi i tij si gazetar në KALLXO.com ka filluar në muajin korrik të vitit 2021.

Momentalisht është në detyrën e gazetarit dhe tash për të, KALLXO.com është pjesë e rëndësishme në karrierën e tij profesionale.

Është i pasionuar për çështje dhe tema në fushën e drejtësisë dhe monitorimin e tyre, për tema socialo-politike dhe hulumtimin e tyre duke mos anashkaluar ato për papunësinë, rrezikimin e të drejtave të qytetarëve të Kosovës apo rrezikimin e interesave të përgjithshme si dhe tema tjera me rëndësi për shoqërinë.

Hajrullah Çeku: Udhëzimi për licencimin dhe rilicenicmin e federatave hyn në fuqi brenda pak ditëve

Këta janë top 10-të futbollistët më të paguar në botë

Këto janë dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll

Ndryshon ranglista e FIFA-së, Kosova ngritet në pozitë

Tre futbollistëve të kombëtares së Kosovës iu rritet vlera e kartonit nga Transfermarkt

Emir Sahiti flet për ftesën e Kosovës dhe humbjen e mundësisë për të debutuar për Kosovën

Xhafer Gashi zgjidhet kryetar i Degës së LDK-së në Obiliq

Ramush Haradinaj paralajmëron Albin Kurtin: Nëse i prekni veteranët jua bllokojmë Qeverinë

Rast tragjik në Rahovec, vdes personi të cilin e zuri traktori

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Formacionet e Zvicrës dhe Kosovës

Historia e futbollistëve me prejardhje shqiptare te kombëtarja e Zvicrës

Ndërron jetë në moshën 28 vjeçare futbollisti belg

Katër kombëtare kërkojnë sonte biletën për Kampionatin Botëror, vëmendja në Portugali

Sonte Zvicra-Kosova, ja çfarë thonë nga dy kampet