Drejtues të FFK-së presin në takim legjendën braziliane Edmilson (Foto)

Foto: FFK

Kryetari i Federatës e Futbollit të Kosovës sot në zyrën e tij e ka pritur legjendën braziliane të futbollit, José Edmílson Gomes de Moraes, së bashku me bashkëpunëtorë të tij.

Gjatë këtij takimi, ish-futbollisti i njohur, i cili ishte shapallur kampion bote me Brazilin dhe kishte fituar shumë trofe me Barcelonën, sipas njoftimit të FFK-së, ka shprehur interesim për bashkëpunim për organizimin e kampeve për futbollistët e rinj.

Me këtë rast, presidenti Ademi i ofroi përkrahje legjendës braziliane dhe vuri në pah se FFK-ja nuk do të bëjë pengesa në mbajtjen e kampeve të tilla në Kosovë nga njerëz të tillë profesionistë dhe që për qëllim kanë zbulimin e talenteve, që në të ardhmen do të mund të luajnë në klube të njohura europiane dhe në Kombëtaren e Kosovës.

Presidenti Ademi në fund të takimit ia ka dhuruar Edmilsonit një fanellë të Kombëtares së Kosovës si dhe një pllakatë me stadiumin “Fadil Vokrri”.

'13 ditë deri në liberalizim'

by Doruntina Baliu
NA NDIQNI

Send this to a friend