Postet nga: Agim ademi

Nis nga fillimi gjykimi i zyrtarëve të Novobërdës të akuzuar për keqpërdorim të detyrës

Goran Maksimoviq, Drejtor i Urbanizmit në Novobërdë dhe Selatin Beqiri, zyrtar i kësaj Drejtorie, janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u ballafaquar me ...

Komandanti i zjarrfikësve në Kamenicë dënohet për mbushjen e veturës private me derivate nga buxheti i shtetit

Riza Bunjaku, Komandant i shërbimit të zjarrfikësve në Kamenicë, është dënuar sot me 5 muaj burg nga gjykata në Gjilan pasi pranoi fajësinë për keqpërdorim ...

9 vjet pas ngjarjes, Gjykata e Gjilanit dënon të akuzuarit për vrasje në tentativë

Pas një procesi të gjatë gjyqësor, Gjykata e Gjilanit ka dënuar Ekrem Azizin, Skender Hasanin, Muhabi Latifin dhe Shukri Latifin, të akuzuar për vrasje në tentativë dhe ...

I erdhi fundi gjykimit për rrahjen me stupc në një fshat të Vitisë

Skender Hasani, Muhabi Latifi, Shukri Latifi dhe Ekrem Azizi janë ulur sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Gjilanit për t’u përballur me ...

Arsyet e Supremes për ta kthyer nga fillimi gjykimin për Kryetarin e FFK-së

Kryetarit të Federatës së Futbollit, Agim Ademit do t'i duhet të përballët sërish me Gjykatën e Prishtinës nën akuzën për detyrim ...

Agim Ademi për vendimin e Gjykatës Supreme: U konfirmua pafajësia ime

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi përmes faqes zyrtare të FFK-së ka reaguar mbi vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovë...

Prokurori në izolim, dështon gjykimi për organizim të grupit kriminal

Gëzim Abazi dhe Lutfi Nebiu janë ulur sot në bankën e të akuzuarve për t`u përballur me aktakuzën e Prokurorisë Speciale, e cila i ...

Dalin para gjykatës  të akuzuarit për përleshjen me thikë e kaçavidë në Gjilan

Ilaz Cakolli dhe Egzon Azemi kanë dalë sot para gjykatës në Gjilan për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë për vrasje në tentativë