Postet nga: ffk

FFK: Ndeshja futbollistike e Kupës së Serbisë nuk do të zhvillohet në Kosovë

Federata Ndërkombëtare e Futbollit – FIFA, ka inkurajuar Federatën e Futbollit të Kosovës – FFK, që të lejojë zhvillimin e ndeshjes futbollistike ndërmjet ekipeve Crvena Zvezda [Ylli ...

Reagon FFK-ja, kërkon nga FIFA e UEFA që ta ndalojë ndeshjen ‘Trepça – Crvena Zvezda

Federata e Futbollit e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë, që të organizojë ndeshje të karakterit garues në kuadër të Kupës ...

Kryetari i FFK-së Agim Ademi tregon se portieri Amir Saipi në tetor do të jetë i gatshëm për Kosovën (Foto)

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi sot është takuar me portierin e klubit zviceran , Schaffhausen, Amir Sopi dhe me familjarët e tij.

Futbollisti nga Superliga e Holandës i gatshëm për Kosovën për ndeshjet e Shtatorit

Futbollisti shqiptar i lindur në Suedi që është përcaktuar të luajë për Kosovën, Ibrahim Dresheviq ka marrë sot edhe zyrtarisht lejen e FIFA-s për ta pë...

FFK e shpërblen KFF Mitrovicën me 10 mijë euro për sukseset e saj në Ligën e Kampionëve (FOTO)

KFF Mitrovica ka arritur që të kaloj në mesin e 32 ekipeve më të Europës, duke bërë paraqitje dinjitoze në fazën e parë të Ligës së Kampionë...

Gjyqtarëve të futbollit u ligjërohet kundër kurdisjeve të ndeshjeve

Në kuadër të përgatitjeve intensive që Federata e Futbollit e Kosovës po bën për fillimin e edicionit të ri të garave, sot, në Gjilan, zyrtari ...

U dënua me burg, Komiteti i FFK-së vazhdon të besojë në pafajësinë e Agim Ademit

Gjykata Themelore në Prishtinë, sot ka dënuar presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi me nëntë muaj burgim, pasi është shpallur fajtor lidhur me ...

FFK i uron shërim të shpejtë përzgjedhësit Challandes pas operimit 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i ka uruar shërim sa më të shpejtë trajnerit të kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, i ...