Postet nga: ffk

Aksidentohet automjeti i KFF Jakova, lëndohen dy futbolliste dhe trajneri

Automjeti i Klubit Futbollistik për femra ‘Jakova’ është aksidentuar mbrëmë në afërsi të Junikut.

Ndeshja Rumani-Kosovë, Ademi: Do të kërkojmë respektim të rregullave të "fair-play" nga UEFA dhe CAS

Kosova humbi përballë Rumanisë mbrëmë në ndeshjen e vlefshme për garën më të madhe sportive në Europë, “Euro 2024”.

Koreografia me tanke e Crvena Zvezdës, reagon eurodeputeti Mandl

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pas koreografisë me tanke të tifozëve të klubit serb Crvena Zvezda.

Koreografia me tanke e Crvena Zvezda, FFK deponon ankesë në UEFA

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka reaguar ndaj koreografisë së tifozëve të klubit serb Crvena Zvezda, gjatë ndeshjes së djeshme ndaj Fiorentinës në Beograd.

Primozh Gliha emërohet kryetrajner i kombëtares së Kosovës në futboll

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka njoftuar se ka emëruar Primozh Gliha kryetrajner të Kosovës, për ndeshjet e mbetura kualifikuese në kuadër të Euro 2024.

FC Drita do të përballet me Viktoria Plezen në Ligën e Konferencës

Skuadra nënkampione e Kosovës, Drita do të përballet me skuadrën e famshme çeke, Viktoria Plzen, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës.

FFK largon trajnerin e Kombëtares, Alain Giresse 

Alain Giresse nuk do të jetë më trajner e Kombëtares së Kosovës në Futboll.

Alain Giresse publikon listën për ndeshjet e Kosovës në qershor

Përzgjedhësi i Kombëtare së Kosovës në futboll, Alain Giresse ka publikuar listën e futbollistëve që do të luajnë në ndeshjet e qershorit kundër ...