Seanca për votimin e presidentit pritet të mbahet sot në ora 18:00

Legjislatura e tetë e Kuvendit të Kosovës sot, në ora 18:00 pritet të votoj shefin e ri të vendit.

KALLXO.com merr vesh se seanca e Kuvendit pritet të mbahet në ora 18:00.

Kjo pritet të vendoset pas mbledhjes së kryesisë së këtij institucioni, takimi i së cilës pritet të mbahet pas pak, në ora 14:30.

Kandidat deri më tani për postin e presidentit të Kosovës janë, Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta.

Seanca për Presidentin – Kryesia e Kuvendit pritet të mblidhet pas pak