Postet nga: Votimi

KQZ publikon rezultatet përfundimtare të votimit në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të votimit për ose kundër largimit të kryetarëve në katër komunat në veri të Kosovës, që ...

Dugolli: Qytetarët nuk e duan kthimin e "dostave të Radoiçiqit"

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka deklaruar se qytetarët serbë në komunat në veri të vendit nuk votuan ...

Dugolli: Të hiqen masat e BE-së ndaj Kosovës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga LVV-ja, Enver Dugolli thotë se procesi i votimi në veri u organizua mirë dhe pa shkelje, duke bërë thirrje që Bashkimi Europian ...

Anëtari i KQZ-së nga PDK-ja, Elshani: I pritshëm dështimi i votimeve në veri

Arianit Elshani, përfaqësues i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve  (KQZ), në emisionin "Kallxo Përnime" ka deklaruar se ka pritur dështimin ...

Ministri Krasniqi për procesin e votimeve në komunat veriore: Serbia urdhëroi bojkotin

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit për apo kundër largimit nga funksioni i kryetarëve të komunave ...

Pamje - Vendosja e kabinës së votimit në Soqanicë mund ta rrezikojë fshehtësinë e votimit

Në fshatin Soqanicë të komunës së Leposaviqit është shënuar vota e katërt pro apo kundër largimit të kryetarit të Komunës.

DnV: Në orët e para interesim minimal i qytetarëve për të marrë pjesë në votim

“Demokracia në Veprim”, njofton se në orët e para të procesit të votimit për apo kundër shkarkimit të kryetarëve të komunave në veri të vendit është ...

“Referendumi” i 21 prillit në veri: Pak interesim për votim e shumë pritje për dështim të procesit

Në katër komunat në veri të Kosovës, të dielën më 21.04.2024, do të votohet për apo kundër shkarkimit të kryetarëve shqiptarë.