Postet nga: Artan Abrashi

Deputeti i LVV-së: Zajednica nuk kalon

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka reaguar pas deklaratës së këshilltarit të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet dhe të dërguarit të posaçëm ...

Dështon të mbahet seanca për sulm ndaj personave zyrtarë gjatë protestës së vitit 2015

Në mungesë të të akuzuarve Arbër Berisha, Albert Fazliu, Zgjim Hyseni, Asdren Lekaj dhe Albert Memaj ka dështuar të mbahet seanca e gjykimit për sulm ndaj personave ...

Deputeti i LVV Artan Abrashi flet në Kuvend për grafitet kundrejt deputetes Adelina Graicës

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë plenare, në të cilën do të ketë debat parlamentar për gjendjen me pandeminë COVID-19 në Republikën e Kosovës.

Deputeti thotë se kanë kërkuar pezullimin e të gjitha lejeve për hidrocentrale

Zyra e Rregullatorit të Kosovës sot ka marrë vendim për shkyçjen nga operimi të kompanisë KELKOS për prodhimin e energjisë në rrjedhën e Grykës ...

Abrashi fajëson Qeverinë: Rasti në Karaçevë është provokim i Serbisë dhe incident diplomatik

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Artan Abrashi tha se hyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë është jo vetëm rrezikim i sigurisë por edhe incident diplomatik ...

Vetëvendosje: Kolapsi shëndetësor erdhi për shkak të hapjes totale

Lëvizja Vetëvendosje e ka kritikuar mënyrën sesi është menaxhuar pandemia me COVID-19 nga qeveria aktuale e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti.

Termi "Qeveria Koti" shkakton debat "koti" në Kuvend

Deputeti i LVV-së, Artan Abrashi në seancën e Kuvendit të Kosovës kur po diskutohej për marrëveshjet ndërkombëtare e ka quajtur "qeveri Koti" qeverinë e ...

Qeveria Kurti emëron deputetin Artan Abrashi në komisionin qeveritar

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen elektronike sot ka emëruar Artan Abrashin anëtar të komisionit qeveritar për Njohjen e Statusit të ish të dënuarve ...