Foto: KALLXO.com

Seanca për Presidentin - Kryesia e Kuvendit pritet të mblidhet pas pak

Kryesia e Kuvendit të Kosovës pritet të mblidhet pas pak për të vendosur për seancën ku pritet të votohet presidentit i vendit.

KALLXO.com merr vesh se kryesia e Kuvendit do të mblidhet në ora 14:30.

Ndryshe, pak çaste më parë, ekzekutivi kosovar u tërhoq nga një nismë që bëri mbrëmë për ligin për zgjedhjet.

Këtë e konfirmoi edhe u.d presidenti i vendit, Glauk Konjufca, pasi, siç tha ai, një takimi me kryeministrin Albin Kurti dhe kandidaten për presidente, Vjosa Osmani.

Qeveria tërhiqet nga projektligji për zgjedhjet, pritet votimi për Presidentin

www.kallxo.com